• iBobor- kategória Bobrík

•           10.11.2023 žiaci 4. a 5. ročníka riešili úlohy informatickej súťaže iBobor v kategórii Bobrík.

Úspešní riešitelia sú:

A. Blecha (4.A) - 80 bodov

L. Gajdošechová (5.r.) - 72 bodov

N. Kubicová (5.r.) - 72 bodov

• iBobor- Drobci

• Čo je iBobor?

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Dnes 7. novembra 2023 súťažili Drobci-žiaci 2. a 3. ročníka.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:

Michal Daniš (2.r) – 72 bodov

Mia Makasová (3.A) – 60 b

Evelin Lovecká (3.B) – 48 b

Matúš Cintavý (2.r) – 48 b

• Divadelné predstavenie - Subjekt: Gulliver

•                 V utorok 7. 11. 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Subjekt: Gulliver v Divadle Jána Palárika v Trnave. Ide o inovatívne divadelno-filmové spracovanie "live puppet cinema" kultového diela anglického spisovateľa Jonathana Swifta.

Pred návštevou divadla sme sa prešli našou krásnou Trnavou a obdivovali sme sochárske umenie významných sochárov. Vďaka p. uč. Krippelovej sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých historických faktov o Trnave.  Spoločne sme prežili príjemné kultúrne dopoludnie.

• iBobor- Kadet

6. novembra prihlásení žiaci 8. a 9. ročníka sa zapojili do informatickej súťaže iBobor - kategória Kadet.

Úspešní riešitelia sú:

Terézia Cehláriková (9.A)

Zuzana Gonšorová (8.r)

Filip Herman (9.A)

Petra Lenoráková (9.A)

Blahoželáme!

• E-testovania JESEŇ 2023

• Naša škola sa v rámci E- testovania zapojila do jesenného testovania 2023.

Žiaci jednotlivých tried riešili elektronické testy zo slovenského jazyka a literatúry,  matematiky,  anglického jazyka  a aj testy overujúce čitateľskú a matematickú gramotnosť.

• Školské kolo olympiády v slovenskom jazyku

•     17.10.2023 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Spomedzi 20 súťažiacich žiakov 8. a 9. ročníka boli úspešní riešitelia:

A. Lovecká, Z. Gonšorová, S. Gonšor, S. Jursová, N. Piačková, L. Kollárová a N. Hostinová.

Úspešným riešiteľom blahoželáme a A. Loveckej, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole, držíme palce!

• Na skle maľované - výchovný koncert

• 23.10. sme sa stretli s kultovým Jánošíkom z muzikálu Na skle maľované, ktorého stvárnil herec a spevák Peter Gažo. Spolu s producentom a gitaristom Jurajom Jaroščiakom nám zaspievali najkrajšie muzikálové pesničky, ktorých texty nám priblížili pomocou veľkoplošnej projekcie. Divadelný kostým, široký opasok, valaška a hovorené slovo nás vrátili do čias života a smrti legendárneho slovenského zbojníka a národného hrdinu.

• Deň jablka 2023

Aj tento rok sme si v našej škole opäť pripomenuli DEŇ JABLKA. Pani učiteľky v každej triede mali pre deti pripravené zaujímavé jabĺčkové aktivity. Súťažili sme o najväčšie a najmenšie jablko, ochutnávali sme dobroty z jabĺk, obliekli sme sa do farieb jabĺk, tvorili sme recepty, v školskej kuchynke sme piekli jablkový koláč.

Ďakujeme všetkým za účasť a pomoc.

• Očkovanie proti vírusu HPV - informácia

odbor školstva Trnavského samosprávneho kraja nás požiadal o súčinnosť pri preposlaní informačného letáku k HPV očkovaniu v rámci prevenčného programu.

V prípade záujmu o očkovanie je možné prísť aj bez registrácie.

Bližšie informácie nájdete v priloženom letáku.

• Malí programátori bez digitálnych technológií!

•             V rámci Týždňa programovania si žiaci 1.A; 1.B a 2. triedy vyskúšali programovať živého robota Robyho (nášho školského digitálneho koordinátora). Konkrétnymi krokmi pomoci šípok (hore, dole, vravo, vľavo, otočiť atď.) naučili Robyho natrieť si chlieb s nutelou, pohybovať sa v offline hre zo štartu do cieľa. Žiaci sa veľmi zabavili a sami sa chceli stať na chvíľu robotom, ktorý naslovo poslúcha krok, ktorému rozumie.